ARAKAN'lilar Suya Kavustu

AKSARAYLI HAYIRSEVER ABDULLAH SOLUM’UN SAGLADIGI MADDI DESTEK ILE DÜNYANIN BIR UCUNDA YASAM SAVASI VEREN INSANLAR, SUYA KAVUSMANIN SEVINCINI DUA EDEREK YASADILAR

Myanmar’in kuzeybatisinda yer alan Arakan’da Müslümanlar çok kötü sartlarda yasam savasi verirken, Aksaray’li bir hayirsever Verenel Dernegi sayesinden Banglades-Arakan sinirindaki kampta iki adet içme suyu kuyusu açtirarak susuz kalan Müslümanlari suya kavusturdu

Türkiye’nin önde gelen insani yardim derneklerinden biri olan Verenel Dernegi Aksaray Subesi, bir hayirseverin destegi ile Arakan’li Müslümanlara içme suyu kuyusu açtirarak çok önemli bir hayir isini gerçeklestirmis oldu.

Verenel Dernegi Aksaray Subesi Basin ve Halkla Iliskilerden Sorumlu Baskan Yardimcisi Celal Altin konuyla ilgili açiklamada su görüslere yer verdi “ Bizler Verenel Dernegi olarak sadece ülkemizde degil dünyanin her kösesinde ihtiyaç sahibi insanlara yardim eli uzatmaya devam ediyoruz. Tabi bunu yaparken de hayirseverlerimizin çok büyük desteklerini görüyoruz. Abdullah Solum adli Aksarayli bir hayirseverimizin destegi ile Verenel Dernegi olarak Arakan’li Müslüman kardeslerimizin yasadigi kamp bölgesine iki adet içme suyu kuyusu açtirdik. Içme suyuna kavusan Arakan’li Müslüman kardeslerimizin sevinçleri ve mutluluklari gözlerinden okunuyordu.  Insanlar, bol bol dua ederek suya kavusmanin sevincini yasadilar.

Su demek hayat demek. Böylesine güzel ve hayirli bir hizmetin gerçeklesmesinde çok büyük katki saglayan Abdullah Solum adli hayirsever hemserimize yürekten tesekkür ediyoruz. Allah kendisinden razi olsun.

Tabi bizler Verenel Dernegi olarak buradan bir çagri yapiyoruz ve bütün Aksarayli hemserilerimizi Arakan’da ki gibi hayirli hizmetlere vesile olmalari için bol bol zekât verip, bagis yapmaya davet ediyoruz. Vatandaslarimizin bu konuda gereken duyarliligi gösterecegine inaniyoruz ve Müslüman kardeslerimize yardim eli uzatmalarini bekliyoruz.”

Hesap Numaraları Online Bağış

Bu haberi paylaş