Sıcak Yemek Sıcak Yemek

SURİYE YARDIMLARI

PROJE ADI :  SICAK YEMEK VE GIDA YARDIMLARI

PROJENIN AMACI: Suriye’deki iç Savas sebebiyle ülkemizin çesitli illerinde ve çesitli ortamlarda misafir ettigimiz, savas magduru, yasli, hasta ve çocuklarin günlük yemek ihtiyaçlarini karsilamak, yardimlasma, dayanisma ve kardeslik duygularini pekistirmek ve ilgili Bakanliklarimizin  bu amaçla kullandiklari bütçeye katki saglamak.  

PROJENIN KAPSAMI: Istanbul’da hayata tutunmaya çalisan ve çalisma  imkani bulamayan Suriye vatandasi yetiskin, yasli, hasta ve çocuklari  kapsamaktadir.

PROJENIN SÜRESI :  Dernegimizin imkanlari dahilinde ve bagisçilarimizin   Nakdi / Ayni destekleri ile projemiz devam etmektedir.

 

PROJE ADI: SAVASIN ÇOCUKLARI BIR YATAGA HASRET

PROJENIN AMACI: Suriye ve sinir illerimizdeki kamplarda yer bulamayan savasin masum yetimleri, özellikle kis mevsiminde, derme çatma baraka, ahir, ambar ve çadirlarda toprak veya islak kumlar üzerinde yatmalari sebebiyle. Bir sicak yatakta yatmalarini temin etmek, inancimiz geregi insani ve  vicdani sorumlulugumuzu yerine getirmek,

PROJENIN KAPSAMI: Ülkemize siginmis her il ve ilçede barınma imkani olusturulmus Kamplarda yasayan Suriye vatandasi, Çocuk, Kadin, Yasli ve Hastalari kapsamaktadir.

PROJENIN SÜRESI: 2014 yili kis mevsiminde baslattigimiz projemiz, talep dogrultusunda 2015-2016 yili kis mevsiminde de devam edecektir.

Online Bağış
  • Bağış ve Yardımlar:

    • Projeler
    • Faaliyetler

Sicak Yemek