HABERLER

Arakanlı Müslüman mültecilerin dramı gün geçtikçe daha da ağırlaşıyor. Evlerinden göçe zorlaan Arakalılar şimdi de zor şartlar altında kamplarda hayat mücadelesi veriyor. Ülkemizden birçok kuruluşun yardım sağladığı Arakanlı Müslümanlara bir yardım eli de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından geldi.

DUALARLA KARŞILADILAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanları Bangladeş'teki kamplarda zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışan Arakanlı mülteciler için su kuyusu bağışında bulundu. Su teminin büyük önem taşıdığı kamplarda Arakanlı müslümanlar temizlik ve içme suyu sıkıntısı yaşamakta. Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardım ile bir nebze de olsa giderildi. Arakanlı müslümanlar su kuyusunun açılması ve suya kavuşmalarını dualarla karşıladı.

1000 SU KUYUSU KAMPANYASI

Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin "1000 SU KUYUSU KAMPANYASI"  kapsamında açtırılan su kuyusu, günlük asgari  100 kişinin içme suyu, banyo ve temizlik gibi ihtiyaçlarını karşılamakta. Kuyunun konumuna, su analizine, künyesine ve görsellerine Verenel Derneği'nin Sanal Kimlik uygulaması linkinden erişebilmekte.

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

 

NOT : İstek, Öneri ve Taleplerinizi İLETİŞİM bölümünden yapabilirsiniz..

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."