HABERLER

Aksaray’da 300 metrekare alana kurulan, ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz alışveriş yapacağı sosyal market hizmet vermeye başladı.
Aksaray’da yaşayan tüm ihtiyaç sahiplerinin sadece gıda ihtiyaçlarının değil meyve, sebze, temizlik malzemesi ve daha birçok ihtiyacını karşılayabileceği market, Aksaray Vali Yardımcısı Yasin Ardıç, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Kadri Perek, Safa Vakfı Genel Başkanı Mehmet Kalkan, Verenel Derneği İl Temsilcisi Serdal Seyirden ile birlikte vatandaşların katılımıyla hizmete girdi.
Açılışta konuşan Aksaray Vali Yardımcı Yasin Ardıç, “Aksaray’ın en büyük özelliği Şehr-i süleha diye adlandırılan bir şehir. Aksaray, vatandaşlarımızın oldukça cömert ve vicdan sahibi olduğu bir yer. Valiliğimiz yaklaşık 10 yıldır Verenel Derneği ile birlikte çalışıyor. Aksaray’da böyle bir marketin hizmete girmesi bizi çok mutlu etti. Biz de valilik olarak vefa marketi açmıştık. Bizim sosyal yardımlaşma vakfı üzerinden de kıyafet dağıtımı yapıyorduk. Sosyal Market sayesinde de ihtiyaç sahiplerinin, gıda maddeleri karışlanmış olacak. Şu anda ilimizde ihtiyacı olan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını buradan istediği bir şekilde alabilecek olması bizleri çok mutlu etti” şeklinde konuştu.
İnsana hizmet gayesi ile kurulmuş olan Sosyal Marketi Aksaray’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Safa Vakfı Genel Başkanı Mehmet Kalkan, “İçişleri Bakanlığından aldığımız izin ve yetki ile Sosyal Market’in tüm Türkiye’de açılışlarını yapacağız ve ilkini Aksaray’da başlattık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi.
‘2 BİN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE HİZMET VERECEK’
Aksaray Verenel Derneği İl Temsilcisi Serdal Seyirden ise: İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacı bu markette ücretsiz karşılanacak. Tüm ihtiyaçlarını alıp kasadan geçtikten sonra imzasını atıp mağazamızdan ayrılacaklar. Burası yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi aileye hizmet verecek.”diye konuştu.

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

 

NOT : İstek, Öneri ve Taleplerinizi İLETİŞİM bölümünden yapabilirsiniz..

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."