Burs

Burs Nedir?

   Allah Resulü (a.s.) hadis-i şerifinde;

   “Dünya ve onun içinden olan şeyler değersizdir. Sadece Allah’ı zikretmek ve O’na yaklaştıran şeylerle, ilim öğreten alim ve öğrenmek isteyen öğrenci bundan müstesnadır. ” buyurmuştur.

Yeryüzünde değerli olan kişilerin ilim öğreten ve öğrenenlerin olduğunu söylemiştir. Peygamber Efendimiz(a.s.)’ın değerli gördüğü kimselere yardım etmek, destekçisi olmak biz Müslümanların görevidir.

Burs, öğrencinin öğrenimini sürdürebilmesi veya bir kimsenin bilgi ve görgüsünü artırması için belli bir süre devlet veya özel kuruluşlarca ödenen aylık paradır. Buradan da anlaşılıyor ki; burs süreklilik arz etmelidir. Zira öğrenci eğitim öğretim gördüğü süreç boyunca nakdi yardıma muhtaçtır.

Günümüzde maalesef ki birçok talebe maddi imkansızlardan dolayı öğrenim hayatına ara vermek ya da tamamen bırakmak zorunda kalmaktadır. Geleceklerini imar etmekten uzaklaşan, çocuk yaşta çalışmak zorunda kalan milyonlarca ilim talebesi sizlerin yardımı ile hayata tutunabilecek, geleceklerine daha sıkı sarılabileceklerdir.

 

     Cenâb-ı Hak, Müslüman olan fakirlere verilen sadakaya 70 katı sevap verir.

     Akrabaların içindeki fakirlere sadaka verenlere 700 katı sevap verir.

     Ancak ilim tahsil edenlere verilen sadakaya 700 bin katı sevap ihsan eder. Ve o sevaba sadaka veren kimseyi ortak kılar.

     Siz de bu sevaba ortak olmak isterseniz, kime ve hangi gruba (lise, üniversite vs.) burs vermek istediğinizi belirleyip bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

 

NOT : İstek, Öneri ve Taleplerinizi İLETİŞİM bölümünden yapabilirsiniz..

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."