Gıda

Gıda Kolisi

"Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir" buyrularak yardımlaşma ve dayanışmanın bil hassa paylaşmanın ehemmiyetini vurgulayan İslam, tüm insanlığa çağrıda bulunmuştur. Müslümanlar tıpkı bir vücud gibi olmalı nasıl insan gözü ağrıdığında acıyı sanki diğer organların da hissetmesi gibi ya da baş ağrıdığında ağrının sanki tüm organlara yansıması gibi , Müslümanda diğer müsslüman kardeşinin derdiyle dertlenmeli,acısında acıyı duymalı, sıkıntısı kendi sıkıntısıymış gibi hal çaresini aramaya çalışmalı ki tam manada Müslümanız diyebilelim. Çünkü Müslümanlık sadece kimlikte Müslümanlık değildir.

“İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece «Îmân ettik» demeleriyle bırakılacaklarını mı sandılar?” ayeti kerime aslında bize her şeyi özetler niteliktedir. 2014 verilerine göre  Dünya'da 805 milyon kişi açlığın pencesinde iken aslında  milyarlarca insan da bu imtihanın ağı yükünü taşımaktadır bilinçsizce.Bizler de Verenel Yarrdımlaşma Ve Dayanışma derneği olarak "Toplu yemek siparişi” projemizle insanlığın üzerinden bu ağır yükü birazcık da olsa hafifletmek için yeniliklerle yeniden yola çıkıyoruz. Siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile mazluma, yoksula., mahzuna, fakire Verenel olmaya devam ediyoruz.

Afrika'daki ihtiyaç sahibi ve açlık konusunda ciddi sorunlar yaşayan kardeşlerimize  "Toplu Yemek Siparişi  Vermek İstemez misiniz?" Düğün, nişan, kına, merhum yemeği gibi ikramlarınızı ,yaşadığımız bu pandemi sürecinde açlık yaşayan kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz.

 

BİR KİŞİLİK  YEMEK ÜCRETİ  25 TL .

50 VE 100 KİŞİLİK GRUPLARA TOPLU YEMEK İKRAMLARI OLACAKTIR.

 

Haber Galeri

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

 

NOT : İstek, Öneri ve Taleplerinizi İLETİŞİM bölümünden yapabilirsiniz..

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."