PROJELER

Yeraltı kaynak sularının yetersizliği ve küreselleşme ile günden güne kuraklaşan dünya, artan nüfusunun su ihtiyacını yeterince karşılayamamaktadır.Dünya nüfusunun yaklaşık beşte biri ise temiz sudan mahrum durumdadır,daha kötüsü de her iki kişiden birinin tükettiği, sağlıksız ve hijyenden uzaktır.

 

Susuzluk Konusundaki Veriler;

Dünya’da 785 milyon insan içme suyu sıkıntısı çekiyor.144 milyon insan su ihtiyacını birikinti sulardan karşılamakta.kilometrelerce yol kateden yaklaşık 206 milyon insanın temiz suya erişimi en az yarım saat sürüyor.Bugün ise dünya nüfusunun üçte biri tatlı suya erişimde sıkıntı çekmektedir ve tedbir alınmazsa 2030 yılında bu oran toplam nüfusun üçte ikisine ulaşacağı tahmin ediliyor.Bir insan aç olarak 40 gün, susuz ise sadece 7-10 gün arası hayatta kalabiliyor.Gelin bu insanlık dramına hep birlikte son verelim.

SU KUYUSU PROJEMİZ

Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, Allah Resûlü (a.s.) Efendimiz’in “ Müminin derdiyle dertlenmeyen bizden değildir” hadis-i şerif’ini düstur edinerek bir yudum suya muhtaç olan mümin kardeşlerimizin derdini dertlendik ve onların umudu olmaya gayret etmekteyiz.Kardeşlerimizin bu hayatî derdine ortak; geleceklerine umut olmaya çalışmaktayız.

Derneğimiz, 25 Mayıs 2020 tarihinde başlatmış olduğu 1000 Su Kuyusu İle 1000 Cana Umut Ol  projesi ile 6 ay gibi kısa bir sürede 1578 adet su kuyusu açılmasına öncülük etmiş; susuz gönüllere umut olmuştur.2021 yılında ise,Asya'da ve Afrika'da toplam 1807 adet su kuyusu ihtiyaç sahibi insanların hizmetine sunulmuştur.

SU KUYUSU BAĞIŞ SERÜVENİMİZ ŞÖYLEDİR;

Banka hesaplarımıza gelen bağışlar verenel otomasyonuna girilir.

Su kuyusu açtırma talebinde bulunan bağışçıyla iletişime geçilir.

Bağışçının hangi ülkede kuyu açacağı bilgisi ve kuyuya verilecek isim bilgisi alınır.

Kuyunun mermerine işlenecek olan yazının afişi, bilgi işlem tarafından hazırlanarak bağışçıya gönderilir ve teyit alınır.

Bağışçının onay verdiği gün içersinde derhal kuyu siparişi ilgili partnere yönlendirilir.

Çıkan suyun öncelikle analizi yapılır ve suyun sağlıklı olup olmadığı incelenir.

Eğer su sağlıklı ise kuyunun açılışı gerçekleşir.

Açılan su kuyusunun görsel, video, konum, fotoğraf ve kuyuya ait tüm bilgiler (derinlik,çap analizi, su analiz raporu) sanal kimlik kartı ile tarafımızdan bağışçıya sms linki olarak gönderilir.

Bağışçılarımız sanal kimlik üzerinden su kuyusunun bilgilerine ulaşabilir. 

SİZLER DE BU MUTLULUĞA ORTAK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

 

 

 

44444

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

Gönder

"Binlerce yardıma muhtaç insan için bir umut kaynağıda siz olun."